Stanovili jste si plán, že během léta vybudujete na zahradě terasu s výhledem na řeku, les či travnatou paseku? Pokud bydlíte na místě s krásným výhledem do krajiny, byla by škoda nevyužít vyhlídkového bodu a pozorovat odtud přírodní scenérii, třeba i za každého počasí. Zhotovení terasy s betonovou dlažbou dnes není tak obtížné, jako v době před třiceti, čtyřiceti lety. Jestliže byl tehdy terén za domem svažitý, bylo pak nutné nechat na místo navézt zeminu, anebo prostor zpevnit betonovým či kamenným valem a vyrovnat jej do roviny, a to mnohdy obnášelo spoustu dní namáhavé a zdlouhavé stavební práce. V současné době se na to jde jinak, a sice s pomocí rektifikačních terčů na dlažbu. Co tím máme na mysli?
Jsou to speciální opěrné talíře z tvrzeného plastu, které lze zvednout až do výšky jednoho metru, a podložit jimi plochu pro pokládku dlažby, aniž by bylo nutné na místě provádět výsypku zeminy nebo betonu. Výhody tohoto řešení jsou zřejmé na první pohled – tvrzený plast je velmi pevný a odolný a samozřejmě bezpečný pro pochozí pohyb. S terči lze upravit jakýkoli typ terénu, nezáleží na tom, jak a kam je situován z hlediska světových stran nebo sklonu úhlu, pouze je třeba dbát o to, aby se terč opíral o zpevněné podloží, tedy například o beton nebo kámen.
Pokládka dlažby na terase je pak velmi rychlá, kladete na místa jeden terč za druhým a na ně pak přímo dlažební segmenty. Nezdržujete se výsypkou a betonáží a chcete-li, máte pak u domu dlažbu položenou na dobře odvětraném prostředí, kde se pak nedaří hnilobě a plísním. Terče pod dlažbu nepotřebují žádnou údržbu, plast nekoroduje a nerozpadá se, a je na něj spolehnutí i v různých povětrnostních podmínkách včetně extrémních letních a zimních teplot. Terčům nevadí voda ani vlhkost, dobře snáší sníh i námrazu a také UV záření.