Koupili jste nebo zdědili dům a chystáte se prověřit zejména technické prvky, abyste měli jistotu, že objekt je bezpečný a vhodný k užívání? Kromě plynových spotřebičů, vytápění, odpadů a rozvodů vody vás zřejmě bude nejvíce zajímat stav elektroinstalace. Pozvete si elektrikáře z Prahy 7 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-7/ a ten kromě revizní činnosti může provést i další pracovní úkony. Jedním z nich může být i optimalizace zásuvek.
Jestliže revize neodhalí žádné zásadní nedostatky, a půjde o poměrně nově prováděnou instalaci v mědi, můžete se tedy pustit do vámi navrhovaného projektu.
Zásuvky v pracovně a v ložnici – zatímco v obývacím pokoji bývají zásuvky standardně k dispozici obvykle na jednom nebo na dvou místech pro zapojení elektroniky a svítidel, v pracovnách s psacími a dílenskými stoly se hodí vytvořit více příležitostí pro zapojování různých typů nářadí. Zde se může hodit třeba i šest zásuvek, odstupňovaných po jednom až dvou metrech od sebe. Je to stále lepší a hlavně bezpečnější řešení, než volně položené prodlužovací kabely.
Zásuvky v dětském pokoji – zde budou starší děti potřebovat zásuvky na lampičky a některé učební pomůcky, ovšem máte-li doma děti mladšího věku, nezapomeňte všechny zásuvky naopak zaslepit ochrannými kryty. V dětském pokoji to ale raději se zásuvkami nepřehánějte.
Zásuvky v kuchyni a koupelně – v těchto místech je kladen důraz na vyšší bezpečnost z hlediska uzemnění a dostatečné vzdálenosti od zdrojů vody. Zásuvka u dřezu není dobrý nápad a stejně tak půl metru od umyvadla. V koupelně většinou stačí jen jedna zásuvka a v kuchyni vystačíte se třemi až čtyřmi zásuvkami nad pracovní deskou. Ty zde koncipujte s ohledem na počet zapojených spotřebičů.
Zásuvka na toaletě – nebývá to běžně zvykem, ale zásuvka na toaletě se může hodit například pro rychlé nabíjení mobilního telefonu, pokud nutně potřebujete něco z mobilu vyřídit. Některým lidem se na toaletách při posezení lépe přemýšlí a mohou si tu zapisovat do mobilu různé poznámky.