Dokonce ani pitná voda nemá naprosto stejné parametry. Liší se město od města a někdy dokonce i ve městech samotných. Stačí se podívat na veřejně dostupné výsledky měření a hned máte jasno. A někdy ani to měření nepotřebujete, protože to poznáte po chuti. Proto ty pivovary, které chtějí mít skutečně kvalitní pivo si tuto vodu pečlivě hlídají a nechávají dokonce dovážet. Nás však bude zajímat voda, která je ve vašem bazénu. Je nanejvýš pravděpodobné, že vám ji firma, která bazén postavila nechal navozit v cisternách, protože napustit bazén pitnou vodou z kohoutku je kapánek problém. Nuže, bazén je tedy plný vody a byť vám ten, kdo vám ji prodal, tvrdí že je optimální, jistě nebude na škodu si všechny parametry změřit.
Není to nic zase tak složitého a vy se dozvíte, jaká že vlastně ta vaše voda je. Doplníte pak co je třeba a můžete se koupat. Ale pozor, dali jste do ní sůl? Ne, to že zaběhnete do kuchyně a vysypete jeho obsah do bazénu, to asi nebude to pravé ořechové. A hned vám vysvětlíme proč. Do vody v bazénu se přidává sůl mořská. I ta má různou kvalitu, a tedy je třeba dávat pozor při její koupi. Lépe kupovat o osvědčených firem, například u té, na kterou uvidíte za chvíli čtení odkaz.
V bazénu musí být sůl mořská a musí jí být přiměřené množství. Pokud ještě navíc uvážíte koupi salinátoru, musíte s tím počítat. Salinátor umí vyrábět plynný chlor, takže ho tam nemusíte dávat, přinejmenším ne takové množství jako dosud. Salinátor a sůl vám v tom pomůže. Jaké množství soli tedy zakoupit? Na to nelze odpovědět jen tak v článku, kde neznáme rozměr bazénu. Nic však nezkazíte tím, že si pořídíte tabletovou sůl 25 kg. Rozhodně tak budete mít vystaráno na delší dobu, a navíc je u tohoto balení velmi příznivá cena. Tak neváhejte ani chvilku a koukejte si toto zboží objednat.