Někteří z nás mají to štěstí, že bydlí ve svých zcela soukromých objektech. I když má totiž takové vlastnictví nemovitosti i své nevýhody, třeba v tom, že se tu musí majitel postarat o všechno sám, je to výhodné, protože jde o soukromý majetek, který se časem zhodnocuje a lze s ním nakládat podle svého uvážení.
Jiné lidé bydlí naopak v nejrůznějších nájmech a podnájmech. Ty může těšit vědomí, že se tu nemusí starat vlastně o nic, protože to je úkolem majitele takového objektu. Ale má to zase tu nevýhodu, že tu takovým bydlícím nic nepatří a nemohou s takovým objektem nakládat tak, jak se jim zlíbí. A i placení nájmu není právě dokonalé, protože tento může růst prakticky neomezeně. A také odsud mohou člověka kdykoliv vystěhovat, a to bez náhrady.
A pak tu máme ‚křížence‘ mezi těmito dvěma typy bydlení. Tedy bydlení družstevní. A jak už možná i vy víte, má i to své výhody a své nedostatky. A to spočívá hlavně v tom, že tu větší počet lidí vlastní jediný objekt, na kterém tito mají své podíly. Takže se tu musí starat všichni o všechno. Nikdo nemůže říci, že zrovna tento díl nemovitosti je jeho, že se postará o něj a to ostatní už ho nezajímá.
A proto musí mít bytová družstva své správce. A na to mají bytová družstva Brno Homepartner. Někoho, kdo se stará třeba o takové záležitosti, jako jsou převody družstevních podílů, správa bytového družstva nebo i vyloučení jeho člena. Prostě kdo se postará o společné záležitosti, na kterých by se jednotliví družstevníci navzájem těžko dohadovali a shodovali. Takové družstvo se stará prostě o záležitosti bydlení svých jednotlivých členů. A je to pochopitelně prospěšná činnost, protože kdyby si měl každý z obyvatel většího objektu s větším počtem bytů takzvaně hrát na svém písečku, to by to dopadlo! Zatímco s profesionální správou všechno klape a družstevníkům se tu dobře žije.